Tjp 3783 X3

Check My Child’s Bus Route

Meta/Laurel 007 AM

Bus # Stop No. Stop Location Stop Time
1429 1 Carmen Arace Middle School 8:14 AM
1429 2 SUTTON PL & SCHOOL ST (S) 8:21 AM
1429 3 SUTTON PL & PARK AVE (N) 8:22 AM
1429 4 55 W Eggleston St 8:24 AM
1429 5 PARK AVE & W EGGLESTON ST (SSE) 8:24 AM
1429 6 PARK AVE & TALCOTTVIEW RD (W) 8:24 AM
1429 7 PARK AVE & NELSON DR (W) 8:24 AM
1429 8 PARK AVE & ARLINGTON ST (W) 8:24 AM
1429 9 WOODFORD DR & PARK AVE (W) 8:25 AM
1429 10 WOODFORD DR & BROOKE ST (S) 8:25 AM
1429 11 32 Norman Dr 8:26 AM
1429 12 16 Norman Drive 8:26 AM
1429 13 Metacomet School 8:30 AM
1429 14 Laurel School 8:40 AM
1429 15 Bloomfield Garage 8:46 AM